Menu 13.06.2022 – 17.06.2022


Poniedziałek 13.06.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, pomidor, kawa Anatol na mleku (gluten, mleko, jaja)
Zupa ogórkowa (seler, gluten, mleko)
Udko pieczone, ziemniaki, surówka z kapusty białej z olejem (mleko, gluten)
Kompot
Kisiel owocowy, biszkopty (gluten, jaja)

Wtorek 14.06.2022

Zacierka na mleku, kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, pastą z zielonego groszku, pomidorem, herbata z cytryną, owoc (gluten, mleko, jaja)
Rosół z makaronem (seler, gluten, jaja)
Kotlet schabowy, ziemniaki, surówka z kapusty białej ze śmietaną (gluten, jaja, mleko)
Kompot
Truskawki z jogurtem naturalnym, chałka z masłem (gluten, jaja, mleko)

Środa 15.06.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, parówki na gorąco, pomidor, ketchup, herbata z cytryną, owoc (gluten, mleko)
Zupa Shreka (seler, gluten, mleko)
Naleśniki z serem z musem truskawkowym (gluten, mleko, jaja)
Kompot
Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, szynką, serkiem żółtym, pomidorem, ogórkiem, szczypiorkiem, kakao (gluten, mleko, jaja)

Piątek 17.06.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, pastą z makreli wędzonej z jajkiem gotowanym, szczypiorkiem, ogórkiem, kawa Anatol na mleku (gluten, mleko, jaja, ryba)
Barszcz ukraiński (seler, gluten, mleko)
Makaron z serem ze skwareczkami, marchewka z jabłkiem (gluten, mleko, jaja)
Kompot
Owsianka z bananami, podpłomyki bez cukru (mleko, gluten)

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, w nawiasach zostały podane alergeny powodujące alergie lub nietolerancje pokarmowe, które występują w produktach użytych do przygotowania posiłów.

Do przygotowania posiłków zostały użyte przyprawy: pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, kwasek cytrynowy, cukier waniliowy. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy. Wszelkiego rodzaju wędliny zgodnie z informacjami od producentów mogą zawierać śladowe ilości: glutenu, jaj, soi, gorczycy, sezamu.

Informujemy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza.