Menu 03.01.2022 – 07.01.2022


Poniedziałek 03.01.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, pomidor, kawa Anatol na mleku, owoc (gluten, mleko, jaja)
Zupa krem z ciecierzycy (seler, gluten, mleko)
Mięso z indyka w sosie pomidorowo-paprykowym, kasz jęczmienna, ogórek kiszony, (seler, gluten)
Kompot
Jogurt owocowy, chałka z masłem (gluten, mleko, jaja)

Wtorek 04.01.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, wędliną serkiem żółtym, ogórkiem, pomidorem, szczypiorkiem, kawa Anatol na mleku (gluten, mleko)
Zupa wiejska z lanymi kluskami (seler, gluten, jaja)
Kotlet drobiowy z serem żółtym, ziemniaki, surówka z kapusty (gluten, mleko, jaja)
Kompot
Przysmak Fiony, ciasteczka (mleko, gluten))

Środa 05.01.2022

Płatki owsiane na mleku, bułeczka z masłem, serem żółtym, pomidorem, szczypiorkiem, herbata z cytryną, owoc (gluten, mleko)
Barszcz ukraiński (seler, gluten, mleko)
Kopytka z serem i boczkiem, marchewka z jabłkiem (gluten, jaja, mleko)
Kompot
Pizza z szynką i warzywami, kompot (gluten, mleko)

Piątek 07.01.2022

Kanapeczka z chleba mieszanego i razowego z masłem, twarożkiem ze szczypiorkiem, kawa Anatol na mleku, owoc (gluten, mleko)
Zupa fasolowa (seler, gluten)
Ryba w płatkach kukurydzianych, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty (gluten, jaja, ryba)
Kompot
Kasza manna na mleku z sokiem malinowym, biszkopty (gluten, mleko, jaja)

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, w nawiasach zostały podane alergeny powodujące alergie lub nietolerancje pokarmowe, które występują w produktach użytych do przygotowania posiłów.

Do przygotowania posiłków zostały użyte przyprawy: pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, kwasek cytrynowy, cukier waniliowy. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy. Wszelkiego rodzaju wędliny zgodnie z informacjami od producentów mogą zawierać śladowe ilości: glutenu, jaj, soi, gorczycy, sezamu.

Informujemy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza.