Wycieczka do Wioski Przygód “Frajda” w Bliżowie


Dnia 4 października 2019 r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Wioski Przygód,, Frajda”, znajdującej się w miejscowości Bliżów.

Dla niektórych dzieci sama podróż autokarem była wielką przygodą, ponieważ jechali nim po raz pierwszy. Na miejscu przywitał nas bardzo miły pan, który oprowadził wycieczkę po całej wiosce, pokazał nam jak, czym, i w co mogą się bawić. Przedszkolaki chętnie malowały farbami na świeżym powietrzu, grały na perkusji zrobionej z różnego rodzaju przedmiotów, ćwiczyły swoją równowagę. Pokonywały swój strach i lęk na torze przeszkód oraz swobodnie bawiły się w grupach, w małych domkach, znajdujących się na terenie wioski.

Około godziny 12.00 mieliśmy wielkie ognisko. Dzieci mogły napić się ciepłej herbaty , zjeść upieczoną kiełbaskę lub posilić się swoimi ulubionymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Dzieciaki były zachwycone, zabawa była przednia. Do przedszkola wróciliśmy w godzinach popołudniowych. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, przy czym bardzo szczęśliwi.