Sprzątanie Świata 2019


Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkole również włączyło się w tę ważną i pożyteczną akcję.

W każdej z grup zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, oszczędzanie wody, energii i papieru oraz jak segregować odpady.

Dzieci z grupy 5 i 6 latków wykonały piękny plakat, wykorzystując nakrętki z butelek, które zbiera nasze przedszkole. Natomiast przedszkolaki z młodszych grup wybrały się na spacer w okolice przedszkola, aby posprzątać najbliższe otoczenie. Maluchy wyposażone w plastikowe rękawiczki prześcigały się w szukaniu wszelkich odpadów i śmieci.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.